Zapisz się - Bądź na bieżąco!

  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • NAJNOWSZE PROMOCJE
  • NOWOŚCI Z BRANŻY

akceptuje regulamin

Wirtualne zwiedzanie

zobacz


Film Marketingowy

Zobacz

EXPO XXI Warszawa – zmiana nazwy, logo i strategii komunikacyjnej

EXPO XXI Warszawa – zmiana nazwy, logo i strategii komunikacyjnej
najbardziej popularnego obiektu eventowego stolicy EXPO XXI prezentuje swoje nowe oblicze.

 

Najbardziej znany obiekt eventowy stolicy, występujący teraz pod nazwą EXPO XXI Warszawa, od listopada posługuje się nowym logotypem i identyfikacją wizualną. Nowy wizerunek związany jest z wdrożoną od września strategią zmiany pozycjonowania obiektu ze specjalizacji targowej, na multivenue.

 

Intensywne prace nad nową strategią komunikacyjną EXPO XXI trwały od kilku miesięcy. Zmiany objęły zarówno komunikację wizualną, jak i działania sprzedażowe oraz marketingowe firmy. Od listopada obiekt posługuje się nowym logo i nazwą – EXPO XXI Warszawa. Skrócenie i uproszczenie dotychczasowej nazwy jest wynikiem m.in. aktywnych działań komunikacyjnych, które EXPO XXI kieruje nie tylko do klientów polskich, ale także zagranicznych. Inspiracją do stworzenia nowego logo EXPO XXI był zaś z jednej strony najbardziej rozpoznawalny element obiektu – fasada głównego budynku, z drugiej zaś aktualne trendy w designie związane z wykorzystaniem koloru, który oddaje nowoczesny i multifunkcyjny charakter EXPO XXI.

 

Motywatorem do wprowadzenia nowej strategii i zmian w identyfikacji wizualnej była naturalna ewolucja obiektu z miejsca o przeznaczeniu przede wszystkim targowo-kongresowym na multivenue. Od dłuższego czasu, właściwie od momentu wybudowania Hali nr 4, przygotowywaliśmy wnętrza i infrastrukturę do obsługi różnego typu wydarzeń - koncertów, kongresów, wystaw, gali czy wieczornych eventów – powiedziała Żaneta Berus, Prezes EXPO XXI Warszawa. Wdrożone zmiany to więc nie tylko nowe logo czy kolorystyka, ale całkiem nowe pozycjonowanie EXPO XXI Warszawa. Już teraz jesteśmy jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji, jeśli chodzi o gale i eventy firmowe – to właśnie w EXPO XXI odbyła się np.: tegoroczna edycja imprezy Desperados Endless Night Party. A już niedługo nasze nowe oblicze znajdzie potwierdzenie także w wydarzeniach związanych z modą i lifestylem. W listopadzie gościmy bowiem w EXPO XXI pokaz najnowszej kolekcji marki Bohoboco, zaś w grudniu kolejną edycję Gali Finałowej konkursu Miss Polonia.

 

Zmiana strategii komunikacyjnej EXPO XXI wdrażana będzie w dwóch etapach. Do końca 2014 roku nowe logo, nazwa i kolorystyka zostaną zaprezentowane klientom oraz zaimplementowane do wszystkich materiałów firmowych i sprzedażowych obiektu. W 2015 zmiany obejmą także budynki EXPO XXI Warszawa, które zyskają nowe oznakowanie i wystrój.

 

W zakresie nowej strategii komunikacji, zmiany pozycjonowania i identyfikacji wizualnej, EXPO XXI współpracuje z agencją TBWA PR. Autorem projektu nowego logo obiektu jest Szymon Parafiniak.

 

O EXPO XXI Warszawa

EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

 

Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie Centrum EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów, w ostatnich miesiącach został on rozbudowany. A do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

 

Wysoki standard i jakość usług EXPO XXI potwierdzają profesjonalne organizacje branżowe, których obiekt jest członkiem: UFI, ICCA, Polska Izba Przemysłu Targowego, Warszawska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.

 

EXPO XXI Warszawa należy do Sapphire Group, właściciela spółek EXPO XXI, Blue Business Media, Sapphire Ventures.

 

Więcej informacji udziela:

Dominika Socha TBWA PR
tel.: +48 22 457 06 80
kom.: +48 696 865 343
e-mail: dominika.socha@tbwa-pr.pl

Nowości [rozwiń]

rozwiń

2018/06/22

Wkroczyliśmy w 19 rok działalności EXPO XXI Warszawa

Ostatni rok, był rokiem wielu zmian w firmie, takich jak powołanie nowego zarządu oraz objęcie funkcji Dyrektora Sprzedaży przez znanego specjalistę z branży MICE Davide Odella.

2018/06/22

Okres letni zbliża się wielkimi krokami

Na przełomie lipca i sierpnia czekają nas kolejne etapy inwestycji związane z udoskonaleniem infrastruktury oraz estetyki obiektu. Od wielu lat firmy i agencje eventowe doceniają nasze wyjątkowe możliwości aranżacyjne

2018/07/10

Oświadczenie CENTRUM EXPO XXI

Jako Zarząd Warszawskiego Centrum EXPO XXI Sp. z o.o. pragniemy odnieść się oficjalnie do rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji mówiących o zakończeniu przez Warszawskie Centrum EXPO XXI Sp. z o.o. prowadzonej obecnie działalności