Zapisz się - Bądź na bieżąco!

  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • NAJNOWSZE PROMOCJE
  • NOWOŚCI Z BRANŻY

akceptuje regulamin

Wirtualne zwiedzanie

zobacz


Film Marketingowy

Zobacz

Pożegnaliśmy rok 2014 w EXPO XXI Warszawa

Komentarz Żanety Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa


Pożegnaliśmy rok 2014 w EXPO XXI Warszawa

Styczeń to czas podsumowań, zamykania ważnych spraw z minionego roku, a że dla EXPO XXI Warszawa było on pod wieloma względami wyjątkowy, to pokusiliśmy się o refleksję na temat minionych miesięcy, ciekawych wydarzeń i trendów, które mogliśmy zaobserwować w 2014 roku.

 

Mimo jeszcze niezbyt sprzyjających klimatów ekonomicznych, EXPO XXI Warszawa gościło w zeszłym roku
aż 38 imprez targowych i ponad 100 innych wydarzeń specjalnych - kongresów, konferencji, eventów, prezentacji produktowych, koncertów czy nawet produkcji filmowych.

 

Wśród imprez targowych warto na początek wymienić wydarzenia dobrze już znane w swoim środowisku, niemalże weteranów gatunku, jak AUTOMATICON, Rema Days, Zieleń to Życie, Retail Show, Shopping Center Forum, Festiwal Marketingu, Fleet Market czy Złoto Srebro Czas. Z drugiej strony w 2014 roku pojawiło się także wielu ciekawych debiutantów w segmencie targów. Z naszych obserwacji wynika, że większość organizatorów odnotowała wzrost ilości wystawców i powierzchni ich stoisk, co świadczy
o dynamicznym rozwoju przedsiębiorstw i umacniającej się gospodarce. Organizatorzy podkreślali także, że sam rynek staje się dojrzalszy, a wystawcy wybierają imprezy z większą rozwagą. W ramach znanych już targów zauważalny był trend prezentowania swoich wyrobów i usług na stoiskach niesztampowych, ciekawych, budowanych pod indywidualne wymagania klientów. To dobry prognostyk na nowy rok, w którym spodziewana jest dużo lepsza koniunktura.

 

Bardzo nas cieszy także rozwój wielu nowych targów, które miały swój debiut w 2014 roku i na miejsce swojej premiery wybrały właśnie EXPO XXI Warszawa. To ważne, ponieważ świadczy o niezmiennym zaufaniu do pracy naszego obiektu, sile jego marki, dobrej reputacji i wysokiej jakości świadczonych usług.
W 2014 swoją premierę miały np. targi WorldFood Warsaw. To pierwsze tego typu wydarzenie w stolicy, poświęcone całemu sektorowi spożywczemu – od produkcji, aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Impreza spotkała się z bardzo dobrym odbiorem branży – zgromadziła ponad 3 tysiące odwiedzających z 37 krajów. Na targach zjawiło się prawie 100 wystawców z 24 państw, 131 dziennikarzy i przedstawiciele międzynarodowych instytucji branżowych. Nie zabrakło też gości specjalnych – reprezentantów ambasad, m.in.: Wielkiej Brytanii, Argentyny, Kazachstanu, Peru, Chile i Tajlandii.
Inną nowością na polskim rynku były targi Mobility Reseller Days 2014. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie branżowe, skupiające firmy oraz przedsiębiorców działających w sektorze nowych technologii z Europy Centralnej i Wschodniej. Ideą, która przyświeca Mobility Reseller Days, jest zacieśnienie relacji partnerskich i handlowych polskich oraz zagranicznych przedstawicieli branży, a także przedstawienie odpowiedniej kultury prowadzenia biznesu. Wydarzenie skupia w sobie również cele edukacyjne – zarówno dla uczestników, jak i gości targów – które dotyczą rozszerzenia wiedzy o rozwoju lokalnych kanałów sprzedaży i programach partnerskich.
Po roku przerwy do EXPO XXI powróciła branża kosmetyczna z udanym debiutem Esthetic Show. Wydarzenie skierowane były do profesjonalistów. Na targach wystawiały się 92 firmy, a odwiedziło je ponad 3 000 gości. Targom towarzyszyły także cztery konferencje, w których udział wzięło 1200 osób.
Warto wreszcie wspomnieć dwa udane debiuty targowe poświęcone branży fitness. Pierwsze wydarzenie – FIWE, adresowane było bardziej do profesjonalistów, drugie - listopadowa impreza Fit & Sport, do szerokiej publiczności. Warto podkreślić, iż wszystkie imprezy debiutujące w EXPO XXI zapowiedziały kontynuację swoich targów, co świadczy o dobrym wyborze zarówno tematyki, jak i lokalizacji.

 

EXPO XXI Warszawa jest obiektem wielofunkcyjnym i jak na taki przystało, swoje wnętrza udostępnia realizatorom różnego typu imprez promocyjnych i oficjalnych spotkań, kongresów czy produkcji filmowych.
W 2014 roku to właśnie EXPO XXI zostało wybrane na lokalizację kongresów dwóch wiodących partii politycznych - PIS i PO. Znana marka kosmetyczna Mary Kay u nas zorganizowała swój największy doroczny kongres dla ponad 2500 przedstawicielek z całej Europy. I to w EXPO XXI odbyły się kolejne już mistrzostwa w grach komputerowych - The Gathering Grand Prix Warsaw. Zaawansowane rozwiązania techniczne EXPO XXI znacznie ułatwiają rozegranie takiego turnieju. W 2014 roku EXPO XXI stało się także areną pokazów mody, z czego najbardziej znane to kwietniowy Warsaw Fashion Weekend oraz listopadowe obchody 5-lecia marki Bohoboco. Otrzymaliśmy także szanse realizacji w naszym obiekcie legendarnej imprezy Desperados Endless Night Party, której koncepcja zakładała niekończącą się zabawę w rytmach muzyki klubowej i elektronicznej. Zeszłoroczny cykl imprez Desperados miał swój początek w Londynie.
W polskiej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 2500 osób. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kolejnej już edycji kongresu i wystawy Shale Gas. Tematyka gazu łupkowego zainteresowała ponad 3 tysiące gości uczestniczących w wydarzeniu.

 

Miniony rok udowodnił także, że EXPO XXI Warszawa jest niezwykle popularne wśród organizatorów gal korporacyjnych. Wśród nich warta podkreślenia jest Gala Przedsiębiorstw Fair Play, organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą, połączona z koncertem Katarzyny Skrzyneckiej. W 2014 roku gościliśmy także studia filmowe, które postanowiły właśnie u nas ulokować plan zdjęciowe do filmu Wkręceni II i plan nowej reklamy sieci PLAY.

 

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o naszej ostatniej inicjatywie, utrzymanej w świątecznym klimacie pełnym dobrych myśli i życzliwości – w 2014 roku EXPO XXI zostało oficjalnym partnerem mazowieckiego oddziału Szlachetnej Paczki. W weekend 13-14 grudnia gościliśmy w Hali nr 3 jeden z największych magazynów dystrybucyjnych oraz magazyn medialny tej wspaniałej akcji charytatywnej, która angażuje setki tysięcy Polaków w świąteczną pomoc najuboższym rodzinom, dzieciom i osobom starszym w całym kraju.

 

W podsumowaniu roku warto podkreślić także kilka pozytywnych wydarzeń i trendów, widocznych w branży eventowej. To, co bardzo zmienia się na plus, to jej aktywizacja w przyciąganiu do stolicy coraz większej ilości ciekawych wydarzeń. Warto wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu niedawno powstałej Warszawskiej Organizacji Turystycznej, na której wsparcie możemy liczyć przy zdobywaniu kolejnych klientów kongresowych dla stolicy. Zmienia się również bardzo nastawienie i zrozumienie władz Warszawy, które zaczynają dostrzegać olbrzymi potencjał branży spotkań, której należy pomóc, aby stolica w dłuższej perspektywie dorównała innym europejskim miastom bardzo rozpoznawalnym na mapie eventowych destynacji. Naszej uwadze nie umknęły także coraz prężniejsze działania Stowarzyszenia Branży Eventowej, które ma potencjał do zjednoczenia podmiotów branżowych, a wymaga tylko nieco poukładania i usystematyzowania pewnych działań. Mam nadzieję, iż wybór mojej osoby do władz SBE jest świadectwem pokładanego we mnie zaufania i doświadczenia, które rodzi się podczas wieloletniej pracy
z organizatorami wydarzeń specjalnych.

 

Niezwykle trudno jest w kilku słowach opisać wszystkie ciekawe projekty, które w minionym roku miały miejsce w EXPO XXI Warszawa oraz wydarzenia, które były udziałem całej branży eventowej w Polsce. Mamy nadzieję, że ich wielość, różnorodność i pomysłowość oddaje, czym tak naprawdę jest rynek MICE.
A rosnąca aktywność organizatorów spotkań i optymistyczne prognozy gospodarcze niech będą dobrą wróżbą na nowy, 2015 rok.

 


O EXPO XXI Warszawa
EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

 

Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie Centrum EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów, w ostatnich miesiącach został on rozbudowany. A do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

Wysoki standard i jakość usług EXPO XXI potwierdzają profesjonalne organizacje branżowe, których obiekt jest członkiem: UFI, ICCA, Polska Izba Przemysłu Targowego, Warszawska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. EXPO XXI Warszawa należy do Sapphire Group, właściciela spółek EXPO XXI, Blue Business Media, Sapphire Ventures.


Więcej informacji udziela:
Dominika Socha
TBWA PR
tel.: +48 22 457 06 80
kom.: +48 696 865 343
e-mail: dominika.socha@tbwa-pr.pl

Nowości [rozwiń]

rozwiń

2018/06/22

Wkroczyliśmy w 19 rok działalności EXPO XXI Warszawa

Ostatni rok, był rokiem wielu zmian w firmie, takich jak powołanie nowego zarządu oraz objęcie funkcji Dyrektora Sprzedaży przez znanego specjalistę z branży MICE Davide Odella.

2018/06/22

Okres letni zbliża się wielkimi krokami

Na przełomie lipca i sierpnia czekają nas kolejne etapy inwestycji związane z udoskonaleniem infrastruktury oraz estetyki obiektu. Od wielu lat firmy i agencje eventowe doceniają nasze wyjątkowe możliwości aranżacyjne

2018/07/10

Oświadczenie CENTRUM EXPO XXI

Jako Zarząd Warszawskiego Centrum EXPO XXI Sp. z o.o. pragniemy odnieść się oficjalnie do rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji mówiących o zakończeniu przez Warszawskie Centrum EXPO XXI Sp. z o.o. prowadzonej obecnie działalności