Zapisz się - Bądź na bieżąco!

  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • NAJNOWSZE PROMOCJE
  • NOWOŚCI Z BRANŻY

akceptuje regulamin

Wirtualne zwiedzanie

zobacz


Film Marketingowy

Zobacz

Mocna reprezentacja Polski podczas letniego spotkania oddziału Europy Centralnej ICCA

Mocna reprezentacja Polski podczas letniego spotkania oddziału Europy Centralnej ICCA

W dniach 18-20 sierpnia br. w Moskwie odbyło się letnie spotkanie oddziału Europy Centralnej Międzynarodowego Stowarzyszenia ICCA. W tegorocznej konferencji wzięło udział prawie 70 reprezentantów firm z sektora branży spotkań z kilkunastu krajów. Podczas wydarzenia nie zabrakło również przedstawiciela EXPO XXI Warszawa – Anny Górskiej, która od 2012 roku pełni także funkcję Prezesa Oddziału Europy Centralnej ICCA.

 

Spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Konferencji ICCA (International Congress and Convention Association) co roku odbywa się w innym europejskim mieście. W 2015 roku uczestnicy kongresu przyjechali do Warszawy, aby w EXPO XXI Warszawa wziąć udział w szeregu warsztatów, szkoleń i konferencji, poruszających istotne problemy branży spotkań w Europie Centralnej.

 

Tegoroczna edycja miała miejsce w Moskwie i przebiegała pod hasłem „From the New Normal to the New Future”. Motto nawiązywało do szans i zagrożeń obserwowanych na świecie i ich wpływu na przemysł spotkań. Wydarzenie zainaugurowały powitania organizatorów, partnerów imprezy oraz prezesa Oddziału Europy Centralnej – Anny Górskiej, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa. Polskę reprezentowała podczas spotkania również Katarzyna Cioch z Warsaw Convention Bureau.

 

Cykl konferencji rozpoczęła prezentacja autora powieści science-fiction Dmitrijego Rusa, który opowiadał, jaki wpływ na życie człowieka mają najnowsze technologiczne trendy - wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja czy biotechnologia. Z kolei Johanna Fischer z tmf dialogue marketing w swojej wypowiedzi przekonywała uczestników, dlaczego należy stale dopasowywać strategie marketingowe do zmieniającego się otoczenia. Dzięki prezentacji „Smart technologies”, przygotowanej przez Holgera Longe z BRÄHLER ICS Konferenztechnik AG, uczestnicy mieli szansę poznać najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane podczas eventów. Prelegent opowiedział również o trendzie „neomanii”, czyli masowego wykorzystywania w biznesie najnowszych zdobyczy technologii np. bikonów, hologramów czy live-streamingu.

 

Podczas konferencji zgromadzeni goście mieli również okazję posłuchać Matthiasa Schultze’a z German Convention Bureau, który przedstawił ideę konferencji MEXCON (Meetings Experts Conference). Specyfikę rynku hotelarskiego w Rosji scharakteryzował Jan Chovanec z SWISSOTEL KRASNYE HOLNY, natomiast rosyjski rynek spotkań w oryginalny sposób podsumował Ola Kastensson z Russkie prostori DMC. Podczas konferencji wypowiedzi udzieliła także Jutta Heinrich z Frankfurt Convention Bureau, która przybliżyła uczestnikom kwestie związane z organizacją eventu „Light + Building goes City – Luminale in Frankfurt”. Polskim akcentem i bardzo ważną częścią panelu była prezentacja Katarzyny Cioch z Warsaw Convention Bureau p.t. „Warsaw-Sport-Connect”. Reprezentantka Polski przedstawiła, w jaki sposób Warszawa promuje się poprzez duże imprezy sportowe. Panel zamknął Stefan Bonsels z Basel Convention Bureau, prezentując projekt “Basel volunteer program – ask me guides”, czyli program angażujący mobilnych wolontariuszy do udzielania informacji turystycznych. Program wydarzenia został przygotowany przez organizatorów wraz z prezesem oddziału Europy Centralnej – Anną Górską.

 

Poza panelem dyskusyjnym i wykładami, dla uczestników spotkania Oddziału Europy Centralnej ICCA przygotowane zostały także liczne atrakcje kulturalne. Pierwszy dzień konferencji urozmaiciła wycieczka do zapierającej dech w piersiach Katedry Chrystusa Zbawiciela, gdzie w Council Hall odbyło się multimedialne przedstawienie artystyczne z elementami folkloru p.t. „Trinity”. Pod koniec drugiego dnia uczestnicy odwiedzili imponujące VDNH EXPO i zjedli kolację w tradycyjnej armeńskiej restauracji. Ostatni dzień imprezy zakończyło zwiedzanie miasta.

 

Kolejne spotkanie oddziału Europy Centralnej Międzynarodowego Stowarzyszenia ICCA odbędzie się już 17-19 września 2017 r. we Lwowie. Program wydarzenia został zaprezentowany w Moskwie przez Linę Ostapchuk z Lwów Convention Bureau. Już teraz wiadomo, że na uczestników czekają kolejne ciekawe prelekcje, wykłady i prezentacje case studies oraz liczne atrakcje dodatkowe m.in. warsztaty z tworzenia wyrobów z czekolady i wycieczka Retro Cars’ tour.

 

Więcej informacji o tegorocznej konferencji Oddziału Europy Centralnej ICCA i relacja zdjęciowa z wydarzenia znajduje się na stronie: http://iccamoscow16.ru/.

 

O EXPO XXI Warszawa

EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

 

Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów został on rozbudowany, a do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

 

Wysoki standard i jakość usług EXPO XXI potwierdzają profesjonalne organizacje branżowe, których obiekt jest członkiem: UFI, ICCA, Warszawska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. EXPO XXI Warszawa należy do Sapphire Group, właściciela spółek EXPO XXI, Blue Business Media i Sapphire Ventures.

 

Więcej informacji udziela:
Dominika Socha TBWA PR
tel.: +48 22 457 06 80
kom.: +48 696 865 343
e-mail: dominika.socha@tbwa-pr.pl

Nowości [rozwiń]

rozwiń

2018/06/22

Wkroczyliśmy w 19 rok działalności EXPO XXI Warszawa

Ostatni rok, był rokiem wielu zmian w firmie, takich jak powołanie nowego zarządu oraz objęcie funkcji Dyrektora Sprzedaży przez znanego specjalistę z branży MICE Davide Odella.

2018/06/22

Okres letni zbliża się wielkimi krokami

Na przełomie lipca i sierpnia czekają nas kolejne etapy inwestycji związane z udoskonaleniem infrastruktury oraz estetyki obiektu. Od wielu lat firmy i agencje eventowe doceniają nasze wyjątkowe możliwości aranżacyjne

2018/07/10

Oświadczenie CENTRUM EXPO XXI

Jako Zarząd Warszawskiego Centrum EXPO XXI Sp. z o.o. pragniemy odnieść się oficjalnie do rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji mówiących o zakończeniu przez Warszawskie Centrum EXPO XXI Sp. z o.o. prowadzonej obecnie działalności