XXII Zjazd Naukowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego

WYDARZENIA
27 May 2021 - 29 May 2021

Organizator imprezy: Bachleda Kongresy Eventy
Data: 27 - 29 maja 2021
Strona Internetowa: 22ptd.pl

 

Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego to największe wydarzenie w polskim świecie diabetologii, które co roku gromadzi około dwóch tysięcy uczestników z całego kraju. Oprócz lekarzy wszystkich specjalizacji, zwłaszcza diabetologów, pediatrów i internistów, biorą w nim udział także pielęgniarki, psycholodzy, edukatorzy czy wreszcie sami diabetycy.

Cukrzyca to pierwsza, niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku – ukazuje to jak szybko narasta problem tej społecznej i cywilizacyjnej choroby. Jest chorobą niezwykle podstępną. Dotknięci nią ludzie przez lata nie odczuwają żadnych jej symptomów.

Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje od 2 do 2, 5 miliona osób, a blisko połowa z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy właśnie ze względu na brak objawów w początkowym okresie choroby. Według szacunków IDF do 2025 roku zachorowalność na cukrzycę w Polsce zwiększy się o 11-14 %. Wczesna diagnostyka, jak najszybsze podjęcie terapii i zmiana stylu życia mogą uchronić chorego przed bardzo ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią.

LinkedIn

Zobacz również

Pełna lista wydarzeń
Zobacz w jaki sposób najszybciej dostaniesz się na Expo XXI
zobacz jak dojechać

Wykonanie visentcoders.com