Finał akcji #ChoinkaDobrychSerc w EXPO XXI

#ChoinkaDobrychSerc to działanie rokrocznie organizowane przez Fundację Dobrych Inicjatyw dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. To okazja, by wręczyć im prezenty od Świętych Mikołajów, odnalezionych w społeczności ludzi dobrej woli. 19 grudnia 2022 r. odbędzie się finał akcji, podczas którego przedterminowo zaświeci pierwsza Gwiazdka – specjalnie dla młodych beneficjentów!

Na czym polega #ChoinkaDobrychSerc? Wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych piszą listy do Mikołaja, na które odpowiadają wolontariusze z całej Polski. Fundacja angażuje w przygotowywanie prezentów dla dzieci zarówno darczyńców indywidualnych, jak i firmy. W tym roku tematem przewodnim inicjatywy jest sport. Część podarunków ma związek ze sportowymi marzeniami beneficjentów, patronatem honorowym akcję objęło też AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Sportowy duch da o sobie znać także podczas wielkiego finału akcji, który odbędzie się 19 grudnia 2022 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zanim zostaną wręczone prezenty, dzieci w instytucjonalnej pieczy zastępczej przystąpią do świątecznych zawodów sportowych. Zamiast twardej rywalizacji, organizator proponuje humorystyczne dyscypliny zgodne ze świąteczną atmosferą bliskości. Zawodnicy zmierzą się m.in. w turnieju ping-ponga w rękawicach narciarskich oraz w konkurencji rzucania śnieżkami do kosza. Całości będzie kibicował Święty Mikołaj, który zaraz po zawodach wręczy wychowankom wyczekiwane prezenty. Rozmach organizacyjny ma miejsce dzięki możliwościom infrastrukturalnym EXPO XXI, które udostępnia przestrzeń jako partner główny wydarzenia.

Finał akcji choinkowej poprzedzają Mistrzostwa Świata w Pakowaniu Prezentów. To nawiązanie do trwającego równolegle mundialu – jednak w odróżnieniu od niego, organizowane w szczytnym celu. Uczestniczący wolontariusze kompletują prezenty dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, ścigając się z kalendarzem [adwentowym]. Wielu z nich czuje się jak elfy w bożonarodzeniowej fabryce Świętego Mikołaja. Być może to dla wielu zaskoczenie, ale Biegun Północny Świątecznego Pomagania jest właśnie tu – w Warszawie!