GLOBAL EXHIBITIONS DAY – GED 2022

Spotkanie ” Targi oczami pokolenia Z„, 02 czerwca 2022 r., godz. 14:00 -17:00

Warszawskie Centrum Expo XXI, Warszawa ul. I. Prądzyńskiego 12/14, sala C

1 czerwca 2022 roku po raz siódmy na całym świecie obchodzony jest  Global Exhibitions Day, którego inicjatorem było  UFI –  Światowe Stowarzyszeniem  Przemysłu Targowego .

Szósty w historii Global Exhibitions Day, który odbył się 2 czerwca 2021 r., w drugim roku pandemii CVD-19 rozpowszechnił przesłanie, że „targi są najszybszą drogą do szybkiego ożywienia gospodarczego” na całym świecie. GED 2021 zademonstrował jedność branży i udowodnił, że targi tworzą platformę dla wzrostu i odnowy biznesu na równi stawiając bezpieczeństwo i sukces. W obchodach GED 2021 wzięły udział osoby i organizacje z ponad 110 krajów.

Targi, przed pandemią generowały rocznie 493 miliardy euro (551 miliardów dolarów) sprzedaży biznesowej. Łączne wydatki zwiedzających i wystawców to ponad 299 mld EUR (334 mld USD) w całym łańcuchu wartości branży targowej – organizatorzy targów, obiekty targowe, stoiska targowe, spedycja targowa i inne usługi na rzecz targów oraz zakwaterowanie, wyżywienie i podróże związane z udziałem w targach.

Od 2022 r., po dwóch latach pandemii rynki targowe na całym świecie zaczynają się ponownie otwierać. Do gry wracają Europa, Stany Zjednoczone i Azja. Branża jest gotowa bardziej niż kiedykolwiek! Spotkania twarzą w twarz, unikatowe stoiska targowe, konferencje, filmy, webinaria, webcasty, kampanie społeczne, konkursy, wirtualna rzeczywistość i nie tylko!

W roku 2022 odbędzie się siódma edycja Global Exhibitions Day. GED 2022 po raz kolejny podkreśla rolę targów w przyspieszaniu tempa ożywienia gospodarczego. Ostatnie miesiące pokazują, że zarówno biznes, jak i społeczeństwo chcą się znowu spotykać.

Chcąc uczcić Światowe Święto Targów i pokazać, jak targi wpisują się w nowe trendy szerszemu gronu, w tym młodemu pokoleniu,  Polska  Izba  Przemysłu  Targowego  we współpracy ze  Szkołą  Główną  Turystyki i Hotelarstwa SGTiH Vistula w Warszawie, wraz ze  Studenckim Kołem Naukowym Turystki  Biznesowej „2B”, organizuje w dniu 2 czerwca 2022 r., w godzinach 14:00-17:00, w Warszawskim Centrum EXPO XXI spotkanie ekspertów branży targowej pod  hasłem „Targi oczami  pokolenia  Z” ze studentami  Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W ramach spotkania odbędzie się dialog, w którym wezmą udział eksperci branży targowej:

Elżbieta Roeske – wiceprezes zarządu, Grupa MTP
Ewa Woch – wiceprezes zarządu, Targi w Krakowie
Agnieszka Wicha-Dauksza – Dyrektor Wydziału Public Relations, Targi Kielce
Davide Odella – wiceprezes zarządu,  Warszawskie Centrum EXPO XXI
oraz najbardziej aktywni studenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa SGTiH Vistula oraz  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Moderatorem dialogu będzie Magdalena Kondas, redaktor naczelna, Meetingplanner.pl, przewodnicząca Rady Biznesu SGTiH Vistula.

Celem dialogu jest spojrzenie na targi oczami młodych profesjonalistów, ludzi dorastających w dynamicznie zmieniającym się świecie, w wirtualnej rzeczywistości, w globalnej przestrzeni bez granic. Rozmowa ekspertów branży targowej i studentów może być wstępem do projektowania wydarzeń i zaproszeń na te wydarzenia skrojonych na miarę pokolenia młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

W programie Spotkania zaplanowane zostało między innym podsumowanie działań Rady Biznesu SGTiH Vistula, która już od lat wspiera uczelnię w rozwoju naukowym i dydaktycznym. Podsumują swój rok akademicki również członkowie Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B” działającego na terenie SGTiH Vistula. Najbardziej aktywni studenci otrzymają wyróżnienia od władz uczelni.

Zaprezentowane zostaną również działania Polskiej Izby Przemysłu Targowego na rzeczy propagowania targów wśród pokolenia Z. Na zakończenie Spotkania przewidziane jest wspólne zdjęcie w ramach obchodów GED 2022.

 Patronat honorowy nad  Wydarzeniem  objęli: 

Krajowa Izba Gospodarcza
Konfederacja Lewiatan
• Federacja  Przedsiębiorców  Polskich 
Federacja Rada Przemysłu  Spotkań  i  Wydarzeń  TUgether

Patronatu medialnego udzielili:

Think MICE
Ooh Magazine
Meetingplanner.pl

Partnerzy Wydarzenia:

Warszawskie Centrum EXPO XXI
Grupa MTP
Targi Kielce
Targi w Krakowie
•  Międzynarodowe Targi  Gdańskie  MTG Amber Expo
EMG Events
Rentabar.pl

1 GED 2022 (eventmaker.io)