Rok 2019 na Expo XXI

AKTUALNOŚCI
24 January 2020

Expo XXI szybkim krokiem weszło w nowy, 2020 rok. Zwalniamy jednak na chwilę, aby spojrzeć na ostatnie 12 miesięcy. Od stycznia do grudnia gościliśmy ponad 100 wydarzeń. 

for Michał Murawski
fot. Michał Murawski

Expo XXI szybkim krokiem weszło w nowy, 2020 rok. Zwalniamy jednak na chwilę, aby spojrzeć na ostatnie 12 miesięcy. Od stycznia do grudnia gościliśmy ponad 100 wydarzeń. Z zachwytem patrzymy na kreatywność naszych klientów w kontekście różnorodności wydarzeń: koncerty, kongresy, konferencje, eventy i oczywiście targi! Kalendarz wydarzeń w Expo XXI w 2019 roku wypełniony był po brzegi.  Nie możemy opisać wszystkiego, co działo się w naszych murach, przybliżamy więc zaledwie kilka wydarzeń minionego roku.

Podczas Amazon Web Services Global Summit, który odbył się w naszym obiekcie 30 maja, gościło ponad 2200 osób zainteresowanych tematem nowych i innowacyjnych technologii. Całe wydarzenie wymagało udostępnienia ponad 5000 m2 powierzchni wystawienniczej przeznaczonej na potrzeby wystawy i sali plenarnej, ponad 2000 m2 powierzchni dla 5ciu równolegle odbywających się sesji oraz wydarzeń towarzyszących. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać ze starannie wyselekcjonowanych szkoleń, wziąć udział w panelach związanych z nowościami w branży, bezpieczeństwem, migracją i rozwojem aplikacji w chmurze oraz poznać ciekawe osobistości ze świata branży. Gościem specjalnym eventu był Glenn Gore, architekt AWS z ponad 20 - letnim doświadczeniem w branży technologicznej. 

Wyjątkową okazją do omówienia przyszłości sektora usług biznesowych była 10. jubileuszowa edycja konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), która odbyła się w naszym obiekcie w dniach 12-13 czerwca. Organizacja wydarzenia wymagała od nas udostępnienia całego budynku głównego na potrzeby wystawy i strefy sponsorskiej, oraz wygospodarowania przestrzeni na salę plenarną dla blisko 1 500 osób. Czołowi liderzy biznesu, politycy i ekonomiści debatowali na temat perspektyw politycznych oraz największych wyzwań dla sektora usług biznesowych oraz gospodarki na najbliższe 10 lat. ABSL Summit stworzył także możliwość wzięcia udziału w bogatych merytorycznie panelach i prezentacjach. Zwieńczeniem wydarzenia było przemówienie Prezydenta Bill Clintona.

Jednodniowa konferencja dla 3000 osób, 60 autokarów, 50 stoisk partnerskich ze sceną prezentacyjną,

2 modelowe sklepy przyszłości, całodniowy catering i wieczorny koncert. To w skrócie 25-lecie Lewiatana, które gościliśmy z agencją Brand New. Początkowe obawy związane z tymi liczbami, logistyką, złożonością i tempem programu,zostały rozwiane po zaledwie kilku spotkaniach, a w trakcie eventu nasza ekipa techniczna, podwykonawcy i obsługa parkingu spisali się na złoty medal. Klient, uczestnicy i agencja zadowoleni! Pozostaje czekać na 30-tkę marki - minie szybko, to już niedaleko, w końcu „Do Lewiatana jeden krok…”

 „Namówiliśmy największe osobistości świata biznesu, rozwoju, telewizji oraz sportu, aby ujawniły przed Tobą, w jaki sposób osiągnęły swoją pozycję, pomimo gigantycznych przeciwności.” Tak organizatorzy pisali o konferencji inspiracyjnej Be Supreme. I słowa dotrzymali! W gościnnych progach Expo XXI pojawili się: Anna Lewandowska - Mistrzyni Świata, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Polski w karate tradycyjnym, Joanna Przetakiewicz - Właścicielka i Dyrektor Kreatywna Domu Mody La Mania, Martin Lewandowski - Prezes oraz współwłaściciel organizacji KSW czy Robert Krool - Fundator, prezes zarządu Fundacji LifeSkills. Wbrew nazwie Be Supreme to nie pokaz gwiazd, ale inspirująca prezentacja wielu ścieżek prowadzących na szczyt. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło do nas tłumy gości szukających inspiracji  i swojej ścieżki sukcesu. Wszystkie znaki wskazują na to, że organizatorzy spełnili ich wymagania.

 

Na początku kwietnia 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć Europejski Kongres Psychiatrii EPA. Wydarzenie to po raz pierwszy odbywało się w Polsce i to właśnie tu padł frekwencyjny rekord- 4 300 lekarzy psychiatrów z całego świata, ekspertów i liderów z dziedziny psychiatrii. European Psychiatric Association to ponad 78 000 członków z 88 krajów. Expo XXI było naturalnym wyborem dla KENES Group, wieloletniego organizatora wydarzenia. „Musieliśmy zapewnić salę plenarną dla 2000 osób, 11 sal dla równolegle odbywających się sesji oraz prawie 5000 mkw. powierzchni wystawienniczej przeznaczonej na stoiska i catering. Organizator wydarzenia chwalił możliwości, elastyczność obiektu EXPO XXI oraz profesjonalizm jego zespołu i potwierdził że dzięki temu możemy liczyć na więcej tego typu wydarzeń.” Przykładem tego jest 45. Kongres World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) zaplanowany na wrzesień 2020r., który również odbędzie się w EXPO XXI WARSZAWA. Co roku Kongres EPA odbywa się w innym europejskim mieście i co roku o jego organizację ubiega się wiele destynacji. W 2018r. odbył się on we Florencji, a w 2020r. organizowany będzie w Madrycie. Starania o pozyskanie kongresu do Warszawy trwały ponad dwa lata.

LinkedIn

Zobacz również

Pełna lista aktualności
Zobacz w jaki sposób najszybciej dostaniesz się na Expo XXI
zobacz jak dojechać

Wykonanie visentcoders.com